top of page

Учитель спеціаліст

Освіта: повна вища, Криворізький технічний університет, 2011 рік

Педагогічний стаж – 5 років

Науково-методична проблема: "Використання ігрових методів на уроках інформатики, для формування соціальної компетентності учнів."

Педагогічне кредо: "Навчи учня так, щоб можна було в нього вчитися". Сократ.

Принципи навчання:

–принцип науковості(вимагає, щоб знання, якими оволодівають учні, відображували досягнення сучасної науки та методи наукових досліджень);

– принцип доступності навчання ґрунтується на необхідності зважати на природні особливості й можливості учнів певних вікових груп з урахуванням індивідуальних особливостей фізичного та психічного розвитку кожної особистості;

– принцип свідомості (свідоме навчання не може обмежуватися тільки розумінням учнями необхідності вчитися, життєвої корисності знань. Більш важливим є усвідомлення сутності основних наукових понять.);

– принцип систематичності й послідовності (цей принцип означає послідовне (з урахуванням логіки конкретної науки та вікових можливостей школярів) розгортання змісту знань, способів діяльності у навчальних програмах, підручниках, посібниках та ін.);

– принцип зв’язку теорії з практикою (навчання ґрунтується на об’єктивній закономірності пізнавальної діяльності: від живого споглядання до абстрактного мислення і від нього до практики);

– принцип відповідності навчання віковим і індивідуальним особливостям учнів (ґрунтується на необхідності зважати на природні особливості й можливості учнів певних вікових груп з урахуванням індивідуальних особливостей фізичного та психічного розвитку кожної особистості).

Інформатика - сучасна, динамічно розвиваюча наукова дисципліна. Як предмет інформатика - це не тільки сформована система знань і методик викладання, а й область досліджень, незавершена, відкрита для наукового пошуку, для методичного творчості вчителя.

Інформаційні технології розширюють можливості учнівського та педагогічного творчості. Використовуючи свої цікаві методичні розробки та творчі знахідки моїх учнів, я можу змінювати організацію навчального процесу, робити вибір з урахуванням своїх професійних можливостей, інтересів хлопців.

Поєднання різних методів при освоєнні основ предмета з опорою на самостійність - ця технологія, яка використовується мною в навчанні інформатики. Мало дати освіту одне на все життя, треба навчити вчитися. Як це зробити?

Можна виділити наступні етапи:

- Формування інтересу в учнів до предмету інформатика.

- Розвиток розумової активності.

- Уміння працювати самостійно. Самоосвіта.

- Виховання творчо активної особистості.

Моє основне правило в роботі - виховання і навчання треба будувати на сильних рисах характеру особистості. Якнайбільше вимогливості і поваги до людини. Працюючи в класі, важливо створити доброзичливий психологічний клімат, позитивний настрій учнів, ділову робочу обстановку, не забувати і про почуття гумору, хвилинки психологічної релаксації, намагаюся планувати уроки яскравими, живими, веселими, з активною участю кожного учня.

Велика роль успіху, щоб учень повірив в свої сили, а не ставив на собі клеймо "трієчника". При виконанні практичних робіт та вирішенні задач на будь-яку тему важливо дати учневі самому підніматися сходами від простої "троечние" завдання до більш складним рівнями. Як правило, ніхто не зупиняється на досягнутому. Уроки пролітають непомітно, і азартні програмісти незадоволені дзвінком з уроку.

На своїх уроках часто використовую прийом, який називаю "асистент". Перший учень, який виконав всі завдання за новою темою, стає моїм асистентом, до нього однокласники звертаються за допомогою. Ефект колосальний! Боячись «впасти обличчям в бруд перед своїм ровесником», у хлопців ніби відкривається друге дихання, робота оживає, тема стає зрозумілою, і як наслідок - виполненять завдання. Асистентом мріє під час уроку стати кожен - це ж його самоствердження в класі, бажання допомогти іншим, демонстрація ерудиції. Асистент, промовивши кілька разів тему, ще міцніше засвоює її (працює моторна, найбільш потужна пам'ять), по - іншому дивиться на працю вчителя.

Одна з характеристик якості освіти школяра - це інформаційна культура. Вона може розглядатися в зв'язку з рівнем розвитку суспільства, характеристиками мислення особистості. Це, перш за все, етика використання комп'ютера в контексті загальнолюдських цінностей. На уроці конкретно можна говорити в стилі заповідей "Біблії":

1) "Не убий" чужу інформацію випадково або навмисно. (Звідси неприйняття вірусотворчества і недбалості.)

2) "Не вкради" чужу програму або дані.

3) "Не сотвори собі кумира", що означає відмову від комп'ютерного фанатизму, "хакерства".

4) "Не свідчи ложно", тобто не обговорюється ті програми або дані, які недостатньо добре знаєш (скромність).

5) "Возлюби ближнього, як самого себе": допомагай товаришам радою і прикладом. не займається зайвого місця в загальній пам'яті, удаляй копії і застарілі файли.

Компетентнісний підхід - один із способів досягнення нової якості освіти. Навчання при компетентнісному підході - це процес набуття досвіду для вирішення значущих практико-орієнтованих проблем. На мій погляд, метод проектів як не можна краще сприяє розвитку основних компетенцій: інформаційних, комунікативних, навчально-пізнавальних.
Проектне навчання активізує істинне вчення навчаються, оскільки воно:
- особистісно орієнтоване;
- реалізує діяльнісний підхід в навчанні;
- побудовано на принципах проблемного навчання;
- використовує безліч дидактичних підходів;
- самомотівіруемо, що означає зростання інтересу та залучення в роботу в міру її виконання;
- дозволяє вчитися на власному досвіді в конкретній справі;
- приносить задоволення навчаються, бачить продукт своєї власної праці.

Робота за даною технологією дає позитивні результати.
Успішність за останні 2 роки в 5-11 класах складає 90%.
 Мої учні успішно виступають на районних олімпіадах та різномаітних конкурсах з інформатики різних рівнів.
Випускники вступають до ВНЗ і не відчувають труднощів у вивченні інформатики.

bottom of page